خانه / حقوقی عمومی / آیا میشود حکم قطعی را به جزای نقدی تبدیل کرد؟

آیا میشود حکم قطعی را به جزای نقدی تبدیل کرد؟

آیا میشود حکم قطعی را به جزای نقدی تبدیل کرد؟Reviewed by مشاوره حقوقی رایگان on Aug 21Rating: 2.5

همسر اینجانب به دلیل داشتن ۴ سابقه سرقت پرونده ای داشت که ابتدا به صدهزار تومان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد و تقاضای تجدید نظر به این حکم را داد ولی دادگاه تجدید نظر به دلیل داشتن سابقه وی این مبلغ(۱۰۰تومان و۷۴ ضربه شلاق)رابه ۱۸ ماه حبس و۷۴ضربه شلاق تغییر داد و لازم به ذکر است که وی شاکی خصوصی هم ندارد . آیا میشود حکم قطعی را که مدت ۱۳ ماه از آن باقی مانده است به جزای نقدی تبدیل کرد آیا تخفیف مجازات شامل حال او میشود؟.مدت ۵ ماه از محکومیت او میگذرد . لطفا راهنمایی فرمایید. باتشکر

پاسخ مشاوره حقوقی رایگان:

با سلام با توجه یه قطعیت حکم و اتهام سرقت که از جرایم عمومی می باشد چنانچه شاکی بعد از قطعیت حکم اعلام گذشت نماید طبق ماده ۲۷۷ قانون آئین دادرسی کیفری، دادگاه در مجازات وی در صورت اقتضاء می تواند تخفیف دهد و در غیر آن تبدیل به جزای نقدی نخواهد شد و بایستی تحمل کیفری نماید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *